زور اخبار آمریکا دموکرات رئیس جمهور

زور: اخبار آمریکا دموکرات رئیس جمهور دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی تعطیلی زمستانی مدارس امسال اجرایی نمی شود / معاون وزیر آموزش و پرورش

برای عوض کردن تقویم آموزشی ابتدا باید با مجلس توافق کنیم. البته که ما در شورای معاونان هنوز به جمع‌بندی مورد نیاز در این زمینه نرسیده‌ایم. آیا که با بحث امتحانا

تعطیلی زمستانی مدارس امسال اجرایی نمی شود / معاون وزیر آموزش و پرورش

معاون وزیر آموزش و پرورش: تعطیلی زمستانی مدارس امسال اجرایی نمی شود

عبارات مهم : آموزش

برای عوض کردن تقویم آموزشی ابتدا باید با مجلس توافق کنیم. البته که ما در شورای معاونان هنوز به جمع بندی مورد نیاز در این زمینه نرسیده ایم. آیا که با بحث امتحانات هماهنگ مدارس مواجه هستیم و نمی توانیم شتابزده اقدامی در این باره انجام دهیم.

ایران نوشت: تعطیلات دو هفته ای مدارس مدت هاست که از سوی دولت پیگیری می شود و شرکت میراث فرهنگی و گردشگری به همراه شرکت محیط زیست پیگیر تعطیلات زمستانی دانش آموزان هستند. مسئولان دولتی بر این باورند با تعطیل شدن مدارس در زمستان گردشگری رونق می گیرد و آلودگی هوا هم کمتر می شود.

موضوعی که البته مد نظر مسئولان آموزشی کشور هم هست. آنها هم با کلیات تعطیلات زمستانی مدارس به شرط اصلاح تقویم آموزشی کشور موافق هستند. رضوانه حکیم زاده، معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش دراین باره می گوید: از منظر سند تحول یک سال تحصیلی از اول مهر شروع می شود و تا شهریور سال آینده ادامه پیدا می کند، جهت این یکسال باید برنامه داشته باشیم و کل یک سال را مدیریت کنیم.

تعطیلی زمستانی مدارس امسال اجرایی نمی شود / معاون وزیر آموزش و پرورش

هرگونه مصوبه ای جهت عوض کردن شرایط تقویم آموزشی حتماً باید همه جوانب را در نظر بگیرد. با تنوع شرایط اقلیمی در کشور مواجهیم به گونه ای که در بعضی استان ها درجه حرارت در تابستان بسیار بالاست و در بعضی دیگر سرمای شدید در زمستان حاکم هست. بنابراین باید به طور جدی در این زمینه برنامه ریزی کنیم.

وی می گوید: طبق مصوبه مجلس یک سال تحصیلی از اول مهر شروع می شود و تا آخر اردیبهشت ماه ادامه پیدا می کند و خرداد وقت امتحانات هست. اگر بخواهیم این تقویم آموزشی را عوض کردن دهیم و به عنوان مثال وقت شروع سال تحصیلی را عقب کشیده و به شهریور بیاوریم مخالف و مغایر این مصوبه و قانون مجلس هست. جهت عوض کردن تقویم آموزشی ابتدا باید با مجلس توافق کنیم. البته که ما در شورای معاونان هنوز به جمع بندی مورد نیاز در این زمینه نرسیده ایم. آیا که با بحث امتحانات هماهنگ مدارس مواجه هستیم و نمی توانیم شتابزده اقدامی در این باره انجام دهیم.

برای عوض کردن تقویم آموزشی ابتدا باید با مجلس توافق کنیم. البته که ما در شورای معاونان هنوز به جمع‌بندی مورد نیاز در این زمینه نرسیده‌ایم. آیا که با بحث امتحانا

حکیم زاده با اشاره به اینکه تعطیلی زمستانی مدارس ممکن است فوایدی جهت گردشگری و محیط زیست داشته باشد ولی نباید مسأله آموزش به حاشیه برود تأکید می کند: عنوان تعطیلات زمستانی در شورای عالی آموزش و پرورش مطرح شده است است و فکر می کنم به سال تحصیلی تازه هم نرسد آیا که ما نمی توانیم بدون درنظر گرفتن شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان ها تصمیم گیری کنیم.

علاوه بر این باید به پیوستگی وقت یادگیری نیز توجه شود. تقویم آموزشی با توجه به سند بالادستی و در نظر گرفتن شرایط خاص و اقلیم متنوع نیازمند بررسی همه جانبه از ابعاد زیست محیطی، تربیتی، اقتصادی و آب و هوایی است.

واژه های کلیدی: آموزش | تقویم | آموزشی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs